Duyurular

...

EUPeace

Sevgili meslektaşlarım,

Bazılarınızın bildiği üzere, Üniversitemiz diğer sekiz Avrupa üniversitesiyle birlikte EUPeace Ortaklığının bir parçasıdır. Aşağıda bağlantı adresinin verildiği videoda, EUPeace Projesi ve bu projenin ortaklığı oluşturan üniversiteler için uzun vadedeki önemi hakkında bilgi sunulmaktadır.

https://www.eupeace.eu/en/network/eupeace-video

EUPeace sekiz çalışma paketine ayrılmıştır. Öğretmen Eğitiminin Uluslararasılaştırılmasına adanmış olan 3.İş Paketi’nde, diğer üniversitelerden meslektaşlarımızla birlikte, öğretim elemanlarımızı çalışma paketinin hedefleri ve içeriği ile tanıştırmak için bir Öğretmen Eğitimi Çalıştayı tasarlıyoruz.

Bu çalıştay Fakültemizdeki tüm bölümlere ve öğretim elemanlarına yöneliktir. Çalıştayın içeriği üç bölüm halinde düzenlenmiştir. Öncelikle EUPeace ve 3.İş Paketi'ne giriş yapılacak ve bilgi sunulacaktır. İkinci bölümde ise ittifakın stratejik eksenleri olan barış, adalet ve kapsayıcı toplumlar kavramları çerçevesinde öğretmen eğitiminde yapılabilecekler hakkında Türkçe tartışacağımız interaktif bir ara oda toplantısı düzenlenecektir. Son bölümde ise konuşulanlar bir araya getirilecek ve gelecekteki eğitim çalıştaylarında izlenecek modeli belirlemek için görüş alışverişinde bulunulacaktır.

Her şeyin mümkün olduğunca sorunsuz ilerlemesini sağlamak için, interaktif faaliyetler için kullanacağımız bağlantılar hakkında bilgi aşağıda sunulmuştur:

Wooclap code: NRIOZK at https://app.wooclap.com

Padlet link: https://padlet.com/mcustodio6/worskshop-1-teacher-educators-breakout-room-s-discussions-75jxictrt5kokyqz

Öğretmen Eğitmenlerine yönelik bu ilk Çalıştayımıza katılımınız bizi mutlu edecektir.

 

Tarih: 25 Haziran 2024, Salı günü

Saat: 17:30-19:30  (Türkiye saati ile 18:30-20:30)

Bağlantı adresi :  https://webconf.hrz.uni-marburg.de/n/rooms/pic-est-jcf-ezc/join

 

Daha fazla bilgi için lütfen zuhalokan2@gmail.com adresine yazın.

Saygılarımla,

 

Prof.Dr.Zuhal Okan

EUPeace 3.İş Paketi, 1.Grup adına.