Etkinlikler

...

Toplum Liderleri Geliyor - Ufuk Geliştirme Programı

Merhaba  Değerli  Öğretmen adayı arkadaşım,

 

12 yıldır her sene organize edilen  Toplum Liderleri Geliyor –Ufuk Geliştirme Programı ( TLG ) , Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile Çukurova Rotary , Adana Rotary ve Tepebağ Rotary Kulüplerinin  ortak  organizasyonudur.  

Bu programa katılım ücretsiz olup,  Eğitim Fakültesinde okuyan öğretmen adaylarımızdan kendini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Bu yıl 13. sü düzenlenecek olan program zengin konuşmacı ağı  ve önemli  konularıyla  siz değerli öğretmen adayları için çok değerli ve kaçırılmayacak bir fırsat sunmaktadır.  

Bu programda amaç ; sizlerin okulda aldığı değerli eğitimlere ek olarak kişisel gelişiminize ve mesleğe atıldığınızda size katkı sağlayacak ek kazanımlar sağlamaktır.    

Konusunda uzman , Türkiye de tanınmış , birbirinden değerli konuşmacılardan alacağınız bu eğitim setinde başlıca eğitim konuları ;  

 Çağdaş Liderlik ve Temelleri ,  Zaman Yönetimi,  Motivasyon , Özgüven , İletişim Teknikleri ,  Etkileşim ve Sorun Çözme , Kalite , Sürekli İyileştirme ve Mükemmellik Anlayışı , Yaratıcılık, Yenilikçilik , Kendini Anlamak ,Dijital Dünyaya uyum , Sanatı ve Estetiği anlamak , Etkili  Lider öğretmen nasıl olunur vb i konulardır.  

 Geçmiş yıllarda yüzyüze eğitimlerle sınırlı sayıda kişiye verilen bu değerli eğitimler bu sene pandemi nedeniyle zoom üzerinden yapılmakta ve bunun avantajı da daha fazla kişiyi programa dahil etme imkanı sunmaktadır.  

Bu yıl Mart ayında başlayacak 4-6 hafta sürecek , haftada 2 saatinizi ayıracağınız , 13.cü TLG programına ait konuşmacı ve tarihleri gibi detay bilgiler kayıt olan kişilere bildirilecektir.  

12 yıldır yapılan ve  Türkiye’de kendi alanında marka olmuş konuşmacılarla , TedX konuşmacılarıyla ve  pek çok değerli konuşmacı ile  program gönüllülük esasına göre yönetilmektedir.  TLG ye katılan arkadaşlarınız bu programdan büyük kazanımlarla çıkmış , Nasuh Mahruki, Emin Çapa, Orhan Çekiç, Mehmet Uçar, Yusuf Halefoğlu  gibi daha birçok  değerli konuşmacı ile tanışma fırsatı bulmuşlardır. Şimdi sıra sende . 

Zoom üzerinden düzenlenecek olan Program sonunda düzenli katılım gösteren kişilere özel  katılım sertifikası verilmektedir.  Çeşitli hediyeler verilecektir.   

Bu programa  katılmak isteyen Eğitim Fakültesi öğrencilerinin Üniversite web sitesi üzerinden size gönderilecek olan kayıt müracat formunu en geç 15 Şubata kadar doldurmanız gerekmektedir.  Programa ait detay sizlere kayıt sonrası  bildirilecektir.     

Haydi sen de TLG programına katıl ve birlikte oluşturacağımız ve yürüteceğimiz “TOPLUM LİDERLERİ GELİYOR” projesi ile sen de öğretmen olarak gittiğin bölgelerde , çevrene ışıklar saçarak , çağdaşlığa inanmış toplum liderleri arasında yer al. Ülkemizi ve gençlerimizi bir adım daha ileriye götür. 

Sevgiler ,

Mustafa Kemal Cirit

TLG Komite Başkanı 

 

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ